Tłumik końcowy firmy Vegaz do Hyundai ix 35 2011

Vegaz znana firma z Niemiec specjalizująca się w handlu układów wydechowych i filtrów cząstek stałych do samochodów. Jako importer układów wydechowych od uznanych na całym świecie producentów dostarcza tłumiki i katalizatory o jakości oryginalnej lub seryjnej. Niezawodność, wysoka wydajność i fachowe doradztwo są mocnymi punktami firmy. Wszystkie produkty firmy Vegaz mają 2-letnią gwarancję.

Huindai ix 35 to kompaktowy crossover SUV produkowany od 2009 roku (w Polsce dostępny od roku 2010). W Europie model zastąpił Hyundaia Tucsona, a symbol ix35, którym został opatrzony zgodny jest z nowym nazewnictwem marki (przedrostek „ix” oznacza auto terenowe). W Stanach Zjednoczonych samochód ten nadal oferowany jest jako Tucson. Huindai ix35 zbudowano na bazie prototypu o nazwie „ix-onic” zaprezentowanego w 2009 roku. Jego projektantem jest Thomas Buerkle, były stylista BMW.

Producent uniknął wpadek dotyczących jednostek napędowych – polecić można w zasadzie wszystkie z nich. Podstawowy – benzynowy – silnik 1,6 l o mocy 140 KM ma bezpośredni wtrysk paliwa, więc montaż instalacji gazowej raczej nie wchodzi w grę. Zwolennikom LPG polecamy większy, czterocylindrowy motor 2,0 l, z wtryskiem pośrednim, który „gazuje się” dość łatwo. Amatorzy silników Diesla mają do wyboru 1,7 l CRDi i 2,0 l CRDi. Oba uznać można za udane – przy prawidłowym serwisowaniu nie sprawiają większych problemów. Co ważne – wszystkie stosowane w ix35 silniki wyposażone są w trwałe łańcuchy rozrządu.

Samochód cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników, chociaż nie wszystkim przypadnie do gustu stylistyka i nie najlepszej jakości materiały użyte do wykończenia kabiny. Mimo tego Huindai ix35 oferuje przestronne wnętrze, pojemny bagażnik i mierzący 17 cm prześwit, dzięki czemu można wybrać się nim chociażby na grzyby.

nastepny artykuł