Kia Sorento II 2012 z katalizatorem firmy ERNST

Firma ERNST-Apparatebau GmbH została założona w 1919 roku w Hagen . Oferuje  układy wydechowe do samochodów osobowych i dostawczych w zakresie tłumików, katalizatorów, filtrów cząstek stałych, a także technologii montażu i napraw. Produkuje układy o najwyższej jakości, opracowane z solidnymi kompetencjami technicznymi, które stały się jej marką. Najnowocześniejsza technologia instalacji i towarzyszący monitoring jakości produkcji to dodatkowe czynniki, które wpływają na długowieczność, bezpieczeństwo i wydajność ich układów wydechowych.

Kia Sorento to średniej wielkości SUV produkowany od 2003 roku. Pojazd wykorzystuje rozwiązania techniczne Hyundaia Santa Fe. Mimo że auto posiada napęd 4×4, koreańscy inżynierowie skupili się raczej na zapewnieniu pasażerom odpowiedniego komfortu, niż na właściwościach terenowych.Kia Sorento II generacji zadebiutował pod koniec 2009 roku, a w 2012 roku poddano go liftingowi. Standardowo objął on stylistykę nadwozia, ale także – co przy okazji liftingów jest raczej niespotykane – auto oparto na zupełnie nowej płycie podłogowej.

Kia Sorento II to duży SUV, który oferowany był m.in. w USA. Nic więc dziwnego, że w oferta jednostek napędowych obejmuje m.in. silniki 3.5 V6. Kupując takie auto używane trzeba się liczyć z tym, że pochodzi z prywatnego importu i może mieć wypadkową przeszłość.Dla dużego SUV-a dobrym wyborem jest silnik Diesla. W przypadku Sorento II jest to jednostka 2.2 CRDI oraz wprowadzona przy okazji liftingu 2.0 CRDI o mocy 150 KM. Silniki wykonano w technologii common-rail i lepszym wyborem są te o mniejszej pojemności. Silniki 2.2 zużywają mało paliwa, mają jednak problem z trwałością napinacza paska osprzętu.

Wybór samochodów na rynku wtórnym jest dość szeroki. Większość samochodów ma napęd na wszystkie koła, dostępne są pochodzące z Europy, a nawet polskich salonów samochody z silnikami wysokoprężnymi, a także importowane z USA, z silnikami benzynowymi. Bez problemu można znaleźć auta ze skrzyniami manualnymi i automatycznymi. Niewątpliwym atutem Kia Sorento II są przystępne ceny.

poprzedni artykuł nastepny artykuł