Niezawodny tłumik środkowy firmy Bosal do Opla Corsy 2010

Firma Bosal to holenderskie przedsiębiorstwo z główną siedzibą w Lummen (Belgia). Firma została założona w 1923 roku i obecnie zatrudnia przeszło 7 tys. pracowników w 43 zakładach produkcyjnych oraz 23 centrach dystrybucyjnych. Części Bosal tworzone są głównie z myślą o rynku części zamiennych, ale wysoka jakość produkowanych podzespołów sprawiła, że wzbudziły one zainteresowanie producentów samochodowych i wykorzystywane są w ich seryjnej produkcji.

Oferta auto części firmy Bosal zawiera elementy układu wydechowego, kolektory, katalizatory, haki holownicze, uchwyty rowerowe czy bagażniki dachowe. Układy wydechowe Bosal produkowane są z myślą o samochodach osobowych, ciężarowych, autobusach i pojazdach użytkowych. Firma Bosal ściśle współpracuje z wieloma, czołowymi producentami samochodowymi, co pozwala oferować najwyższej jakości części samochodowe Bosal, także dla rynku części zamiennych.

Opel Corsa to jeden z rynkowych „klasyków” w segmencie aut miejskich. Jest dla Opla tym samym, czym Polo dla Volkswagena czy Fiesta dla Forda. Produkowany od 1982 roku. Samochód jest sukcesywnie udoskonalany i dopasowywany do zmieniających się realiów rynkowych.

Czwarta generacja Opla Corsy produkowana w latach 2007-2014, oznaczona literą D, powstała na platformie podłogowej SCCS Platform, zmodernizowanej wspólnymi siłami specjalistów Opla i Fiata. Opel Corsa D został zaprojektowany przez Nielsa Loeba. W 2007 r. Opel Corsa IV wygrał konkurs Autobest 2007, zajął też drugie miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku (zwyciężył Ford S-MAX). Wersja auta po faceliftingu dostępna była od roku 2011. Ogółem Corsa IV generacji znalazła 2,8 miliona nabywców.

Opel Corsa D ma w swojej ofercie wersje z silnikami benzynowymi oraz silnikami wysokoprężnymi. Te pierwsze charakteryzują się mocą od 60 do 210 KM i pojemnością od 998 do 1598 cm3. Maksymalny moment obrotowy w tym przypadku wynosi od 88 do 250 Nm. Tymczasem silniki diesel posiadają moc 75 – 131 KM i pojemność 1248 – 1686 cm3. Maksymalny moment obrotowy w dieselu wynosi 170 – 300 Nm. Opel Corsa D ma wiele zalet. Auto charakteryzuje się zadowalającą trwałością i ciekawym designem. Poza tym jest niedrogie w utrzymaniu. Samochód może poszczycić się bogatym wyposażeniem oraz dobrze rozplanowanym wnętrzem. Ponadto posiada duży i wygodny bagażnik. Atutem Opla Corsy są zaawansowane technicznie i ekonomicznie silniki, a benzynowe są dodatkowo mało awaryjne. Na wyróżnienie zasługuje także układ kierowniczy i solidnie wykonane nadwozie.

 

 

poprzedni artykuł nastepny artykuł