Seat Alhambra rocznik 2014 z tłumikiem końcowym firmy Imasaf

Firma IMASAF powstała w 1954 roku we Włoszech, jako producent układów wydechowych dla pojazdów osobowych oraz ciężarówek. Obecnie IMASAF to jeden z najważniejszych producentów na rynku konwerterów wydechowych i katalitycznych na Półwyspie Apenińskim oraz w Europie. Grupa IMASAF posiada linię produkcyjną o łącznej powierzchni 50 000 metrów kwadratowych, która znajduje się w miejscowości Cittadella.

Firma zatrudnia ponad 300 pracowników, a łączna dzienna ilość wyprodukowanych części firmy IMSAF sięga 8 000 sztuk. Prawie 50% stworzonych przez IMASAF produktów trafia na rynek włoski, gdzie firma współpracuje z 20 dystrybutorami swojego asortymentu, natomiast pozostała część jest eksportowana za granicę, głównie do Niemiec.

Części samochodowe IMASAF to najwyższej klasy układy regulacji emisji substancji toksycznych w spalinach, układy chłodzenia, systemy tworzenia mieszanki paliwowej oraz profesjonalne układy wydechowe. Części IMASAF to niezawodność, trwałość oraz łatwość montażu.

Jej nazwa pochodzi od imienia twierdzy mauretańskich kalifów w Hiszpanii.Seat Alhambra to osobowe auto typu van produkowane od 1996 roku przez koncern Volkswagena AG we współpracy z Fordem Motor Company.W 2010 roku wprowadzono na rynek drugą generację Seata Alhambry. Auto stało się bardziej dynamiczne za sprawą wyrazistych linii i przetłoczeń na masce. Dodatkowo pojazd urozmaicono przesuwnymi tylnymi drzwiami, znajdującymi się po obu stronach. Auto może pomieścić siedem osób.Samochód dysponuje napędem przednim lub napędem na cztery koła. Oferta Seata Alhambra obejmuje silniki benzynowe i silniki wysokoprężne. Składają się one z 4 – 6 cylindrów, każdemu przypisane są 2 – 5 zaworów. Silniki Seata Alhambra posiadają moc od 90 do 220 KM oraz pojemność od 1390 do 2796 cm3.

Miejsca wewnątrz Seata Alhambry jest pod dostatkiem. Wykończenie również nie powinno rozczarować. 3 rzędy siedzeń pomieszczą 7 osób, i nawet fotele znajdujące się w bagażniku zapewnią odpowiedni komfort podróżowania. W pełnym „składzie”, van Seata oferuje jedynie 267 litrów przestrzeni bagażowej, ale do dyspozycji osób podróżujących jest także wiele praktycznych schowków. Gdy zdecydujemy się usunąć 2 i 3 rząd siedzeń uzyskujemy płaską podłogę i 2430 litrów do dyspozycji.

Seat Alhambra to wygodny i niedrogi samochód rodzinny.Zaletą Seata Alhambry jest duża ilość praktycznych schowków i niezłe wyciszenie przedziału pasażerskiego. Ponadto części do Seata Alhambry są dostępne w przystępnej cenie. Uchodzi za mało awaryjne i niezwykle funkcjonalne auto.

nastepny artykuł