Sonda lambda Blue Print do Land Rovera Evoque 2012

Blue Print jest marką należącą do bilstein group.Bilstein group jest jednym z wiodących światowych specjalistów na niezależnym wtórnym rynku części zamiennych i oferuje rozwiązania w zakresie napraw wszystkich popularnych samochodów osobowych i użytkowych. Bilstein group łączy najwyższą jakość oferty z orientacją na klienta opartą na wieloletnim doświadczeniu jako producenta i dostawcy. Zarządzana przez rodzinę, niezależna gupa spółek skupia w jednej prężnej organizacji renomowane marki Febi, SWAG i Blue Print. W sumie oferta grupy na niezależnym aftermarkecie przekracza 55 000 różnych części i produktów. Słynącą z najwyższej jakości bogatą ofertę usług bilstein group.
Obecnie firma jest reprezentowana w 170 krajach na całym świecie, zatrudnia ponad 1925 pracowników w 3 centrach dystrybucji i w 21 oddziałach.

Range Rover Evoque to luksusowy kompaktowy crossover. Produkcja Evoque’a ruszyła w czerwcu 2011 roku. Pojazd dostępny w dwóch wersjach nadwoziowych – trzy i pięciodrzwiowej.Kompaktowy crossover SUV produkowany od 2011 roku. Najmniejszy, najlżejszy i najbardziej ekonomiczny samochód w historii marki, zainspirowany prototypem Range Rover LRX Concept z 2009 roku. Projektantem auta jest Gerry McGovern. Evoque zbudowano na platformie podłogowej Forda, nazwanej EUCD platform. Dzieli ją między innymi z Land Roverem Freelanderem i Volvo XC70. Spokrewniony jest także z Fordem Explorerem.

Napęd na przednią oś jest standardem jedynie w najsłabszym dieslu, pozostałe wersje są wyposażone w napęd na 4 koła, z możliwością wybrania trybu ułatwiającego poruszanie się po danym podłożu. Oprócz tego od 2014 roku w ofercie dostępny był system aktywnego napędu Active Driveline, który przy prędkościach powyżej 35 km/h odłączał napęd tylnej osi. W 2012 roku zaprezentowano także kabriolet wzorowany na odmianie Coupe. Oprócz tego w ofercie dostępne jest także nadwozie 5-drzwiowe.Z początku pod maską „siedziały” 2,2-litrowe diesle o mocy 150 lub 190 KM. Przy okazji faceliftingu z 2015 roku, zastąpiono je 2-litrowymi jednostkami o mocy 150 oraz 180 KM. Bez zmian pozostał silnik benzynowy Si4 o pojemności 2 litrów, rozwijający 240 KM. Wspomniany lifting przyniósł także zmodernizowany zderzak, grill oraz światła. Do przekazania mocy na koła służy 6-biegowy manual lub 9-stopniowy automat.

poprzedni artykuł nastepny artykuł