Sportowy tłumik końcowy firmy Remus do Mercedesa A 2015

Remus przez ponad dwadzieścia lat działalności stworzył trudną do zliczenia ilość rozwiązań zarówno do samochodów, jak i dla motocykli. Produkty spod znaku wilka trafiły w tym czasie nie tylko do tysięcy pojazdów jeżdżących po drogach, ale i do wielu typowo wyczynowych maszyn. Rozwiązania Remusa od lat znaleźć można m.in. w rajdach samochodowych, rajdach enduro i cross-country, off-roadzie i na torach wyścigowych.

Trzecia generacja Mercedesa Klasy A zadebiutowała na rynku w 2012 r. Przedstawienie modelu o symbolu W172, następcy W169, poprzedzona była zaprezentowaniem prototypu Concept A-Class, który zwiastował olbrzymie zmiany czekające Klasę A. Najbardziej istotną zmianą występującą w nowej Klasie A jest odejście od nadwozia o kształtach minivana. Obecnie najmniejsze auto w ofercie niemieckiej marki to bardziej sportowy hatchback. Klasę A III w znacznym stopniu powiększono – jest o 40 cm dłuższa oraz aż o 16 cm niższa i tym samym awansowała z segmentu B do segmentu C.
Klasa A typoszeregu W176 to kamień milowy w historii Mercedesa. Auto zaprojektowano tak, by przypadło do gustu młodym, dynamicznym kierowcom i odebrało część klientów BMW serii 1. Samochód nie jest już reprezentantem segmentu A – wymiarami auto śmiało konkurować może z kompaktami pokroju Audi A3 czy Volkswagena Golfa. Podobnie jak one ma też montowany z przodu silnik i napęd na przednie koła.
Nowa Klasa A łączy świat rzeczywisty i cyfrowy – dzięki integracji smartfona z pokładowymi multimediami nie musisz nawet odrywać rąk od kierownicy, żeby odebrać SMS-a, e-mail czy zerknąć do kalendarza. Muzyka bez ograniczeń? Proszę bardzo, dzięki aplikacjom internetowym. Masz ochotę na pizzę? Wystarczy, że powiesz „Chcę zjeść pizzę”. Nawigacja sama znajdzie adres najbliższej pizzerii, a przy okazji sprawdzi oceny lokalu. Czy to jeszcze samochód? Owszem, to kompakt Mercedesa – dynamiczny i zwinny niczym auto sportowe, bezpieczny i wygodny jak limuzyna. Ten samochód łączy w sobie przyjemność prowadzenia z nowoczesnym stylem życia.
poprzedni artykuł nastepny artykuł