Tłumik środkowy firmy Vegaz do 6-letniego Opla Mokki

Vegaz znana firma z Niemiec specjalizująca się w handlu układów wydechowych i filtrów cząstek stałych do samochodów. Jako importer układów wydechowych od uznanych na całym świecie producentów dostarcza tłumiki i katalizatory o jakości oryginalnej lub seryjnej. Niezawodność, wysoka wydajność i fachowe doradztwo są mocnymi punktami firmy. Wszystkie produkty firmy Vegaz mają 2-letnią gwarancję.

Opel Mokka został po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2012 roku. Niedługo po prezentacji rozpoczęła się produkcja najpierw w koreańskim zakładzie GM, a następnie w hiszpańskiej fabryce Opla w Saragossie. Samochód jest pierwszym miejskim crossoverem w gamie Opla, a także jednym z pierwszych przedstawicieli nowego segmentu miejskich crossoverów na europejskim rynku.

Opel Mokka został zbudowany na płycie podłogowej GM Gamma II Platform, którą dzieli m.in. z Corsą. Stylistyka auta jest bardzo atrakcyjna – ostre kształty na przednim pasie oraz przetłoczenia nadają Mokce charakteru. Patrząc na auto może się wydawać, iż nie boi się ono bezdroży, jednak rzeczywistość może nieco rozczarować. Owszem, auto poradzi sobie na nieasfaltowych drogach, ale jedynie tych „bardziej” utwardzonych – głównym problemem może być nieduży prześwit. Standardowo auto oferowane jest z napędem na przednią oś, ale za dopłatą dostępny jest napęd na wszystkie koła.Mimo niewielkich rozmiarów zewnętrznych, inżynierom Opla udało się wygospodarować dużo przestrzeni wewnątrz auta, również dla pasażerów z tyłu. Bagażnik ma niespełna 360 litrów pojemności. Co ciekawe w podstawowej wersji znalazł się m.in. tempomat, ale zabrakło klimatyzacji .

Pod maską, jeśli chodzi o benzyniaki, znaleźć się mogły 1,4- oraz 1,6-litrowe jednostki o mocy odpowiednio 140 i 115 KM. Pierwsza z nich miała turbosprężarkę, druga była wolnossąca, a dodatkowo mocniejszą odmianę można zamówić z fabryczną instalacją LPG. 1,6-litrowy diesel występował w odmianie 110- oraz 136-konnej. Do 2015 roku dostępny był także motor wysokoprężny o pojemności 1,7 litr i mocy 130 KM.

 

poprzedni artykuł nastepny artykuł