Katalizator firmy JMJ do BMW X3 2010

JMJ – Zakład Produkcji Katalizatorów Samochodowych jest znaczącym i jednym z pierwszych producentów, na europejskim rynku części zamiennych, systemów kontrolujących emisję spalin. Produkuje katalizatory, filtry cząstek stałych, oraz złącza stałe.
Od samego początku istnienia firma położyła duży nacisk na jakość wyrobów, i dynamiczny wzrost asortymentu, czego efektem jest coraz większy udział w europejskim rynku części zamiennych. Firma pracuje na ponad 6000m2 wyposażonych w najnowocześniejszy park maszynowy, zatrudniając przy tym ponad 180 wykfalifikowanych pracowników. Firma JMJ uzyskała certyfikat Systemu Zarządzania ISO 9001-2000 w 2003 roku. Jakość produkowanych przez JMJ części potwierdzona została uzyskaniem homologacji według europejskiej dyrektywy R-103R. Produkty JMJ eksportowane są do wszystkich państw Unii Europejskiej, jak również do USA, Rosji, Izraela, Turcji, Australii i wielu innych.

BMW X3 to kompaktowy, luksusowy samochód typu SUV wyprodukowany przez niemiecki koncern BMW. Jest mieszanką konstrukcyjną, w której fachowcy postanowili połączyć najlepsze cechy samochodu sportowego, terenowego oraz użytkowego.BMW X3 jest oznaczana symbolem F25. Pojawiła się na rynku w 2010 roku. Auto zostało wyposażone w silnik o mocy 190 koni mechanicznych. Po liftingu samochodu w 2014 roku na przednich lusterkach pojawiły się kierunkowskazy, a przyciski blokujące drzwi są zlokalizowane przy klamkach przednich drzwi.

Maksymalna moc BMW X3 może wynosić od 143 do 360 koni mechanicznych, co oznacza, że samochód może rozwinąć maksymalną prędkość do 250 km/h. BMW X3 może mieć napęd cztery koła, napęd tylny bądź stały napęd na cztery koła.BMW X3 to duże, wygodne, a zarazem eleganckie 5-drzwiowe auto z pojemnym bagażnikiem (od 1560 do 1600 litrów). Zarówno modele z salonu, jak i modele z wtórnego obiegu cieszą się popularnością wśród klientów, choć główną wadą BMW X3 jest jego cena, która waha się od 100 000 do 300 000 złotych oraz ogólne koszty utrzymania pojazdu. Natomiast najmocniejszymi stronami modelu jest silnik, układ jezdny oraz skrzynia biegów.

poprzedni artykuł nastepny artykuł